Chuchuhuasi kôra - Maytenus krukovii - 50g mletý Náhľad

Chuchuhuasi kôra - Maytenus krukovii - 50g mletý

AR75970

Zloženie: Chuchuhuasi kôra - Maytenus krukovii - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

11,50 €

Detaily

Zloženie: Chuchuhuasi kôra - Maytenus krukovii - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Chuchuhuasi (Maytenus krukovii) je rastlina z tropických pralesov Južnej Ameriky. Názov „chuchuhuasi“ pochádza z indiánskeho jazyka Quechua a doslova znamená „chvenie späť“.

Domorodí šamani a liečitelia používali výťažky z kôry chuchuhuasi už pred stáročiami na zmiernenie bolesti chrbta a ako liek na reumatické problémy s kĺbmi. Miestne obyvateľstvo zrejme dodnes považuje v tomto smere chuchuhuasi za jeden z najúčinnejších prostriedkov.

Chuchuhuasi (vyslovuje sa chuhuasi) označuje niekoľko rôznych druhov rodu Maytenus, ale najčastejšie tento pojem zahŕňa druhy Maytenus macrocarpa, Maytenus krukovii a Maytenus laevis.

V Amazónii sa kôra chuchuhuasi používa veľmi široko a miestny si ju veľmi cenia. V niektorých oblastiach sa chuchuhuasi považuje aj za afrodiziakum a tonikum. Domorodci si z kôry tohto stromu najčastejšie pripravujú liehové extrakty s rumom (aguardiente) alebo ho dlho varia vo vode.

Kôra Chuchuhuasi je najkvalitnejšia surovina. Pochádza z plodín v Peru.

AKCIA A APLIKÁCIA
Zdraviu prospešné vlastnosti:
Chuchuhuasi má adstringentné a antioxidačné vlastnosti.
Extrakty alebo linimenty s obsahom kôry chuchuhuasi možno použiť zvonka na vtieranie do pokožky alebo ako obklady. Zmierňujú bolesti kĺbov a urýchľujú regeneračné procesy.

ZLOŽENIE
Chuchuhuasi kôra (Maytenus krukovii) 100%. Bez doplnkov. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A AKO UŽÍVAŤ
Odvar: 3 polievkové lyžice mletej kôry zalejte 2 hrnčekmi vody, priveďte do varu a potom na miernom ohni varte 10-15 minút. Odstavíme na 20 minút, precedíme.
Pre vonkajšie použitie.

INTERAKCIE A VEDĽAJŠIE ÚČINKY
Neužívať počas tehotenstva a dojčenia.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Chuchuhuasi (Maytenus krukovii) je vysoký strom dorastajúci do výšky 30 metrov, ktorý sa nachádza v amazonskom dažďovom pralese. Rastie v Bolívii, Kolumbii, Ekvádore a Peru.


Miestne názvy: chuchuasha, chuchuaso, chucchu huashu, chuchasha.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: