Cesnak medvedí list - Allium ursinum - 100g sekaný Náhľad

Cesnak medvedí list - Allium ursinum - 100g sekaný

AR84649

Zloženie: Cesnak medvedí list - Allium ursinum - 100g sekaný
Zaradenie: Korenie

Na sklade

7,51 €

Detaily

Zloženie: Cesnak medvedí list - Allium ursinum - 100g sekaný
Zaradenie: Korenie


Sušený medvedí cesnak
Medvedí cesnak (Allium ursinum) je rastlina s veľkými, širokými listami, ktoré voňajú a chutia ako cesnak a majú podobné vlastnosti ako on. Líšia sa však tým, že nezanechávajú v ústach intenzívny zápach a telo ich lepšie trávi a vstrebáva ako surový cesnak. Listy sa môžu konzumovať čerstvé alebo sušené.

Slovo ursinum v latinskom názve pochádza zo slova ursus, čo znamená medveď. Ľudová povesť hovorí, že medvede prebúdzajúce sa zo spánku najskôr zjedli medvedí cesnak, ktorý im umožnil rýchlo nabrať silu a energiu. Rovnaký alebo podobný názov má táto rastlina aj v iných krajinách, napríklad vo Veľkej Británii - bears garlic, v Nemecku - bärlauch, vo Francúzsku - ail des ours.

Zdravotné vlastnosti:
Podporuje správne fungovanie obehového systému - chráni steny tepien a zabraňuje zlepovaniu krvných doštičiek.
Pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu a krvného tlaku.
Stimuluje vylučovanie žlče a žalúdočnej šťavy, čím podporuje tráviace procesy. Pomáha tiež uvoľniť plyn.

APLIKÁCIA
Sušené listy medvedieho cesnaku nevoňajú tak intenzívne ako čerstvé, no napriek tomu sú veľmi zaujímavým korením. Budú sa hodiť ku všetkým jedlám, do ktorých radi pridávame cesnak a bylinky. Oplatí sa nimi dochucovať cestoviny, tvaroh a mäso. Zvýraznia chuť omáčok a zeleninových kokteilov, výborne sa hodia aj do polievok. Hodia sa k syrom a budú sa hodiť k sendvičom a pizze. Vyskúšajte ich aj v zeleninových jedlách alebo nimi posypte uvarené zemiaky.
Zo sušených listov si môžete pripraviť nálev so zdraviu prospešnými vlastnosťami. Za týmto účelom zalejte 1-2 polievkové lyžice bylinky pohárom vriacej vody alebo horúceho mlieka, prikryte a lúhujte asi 10 minút. Konzumujte 1-4 krát denne.

ZLOŽENIE
100% sušený medvedí cesnak. Surovina najvyššej kvality!


KONTRAINDIKÁCIE
Vredy žalúdka a dvanástnika.

CHARAKTERISTIKA RASTLÍN
Medvedí cesnak patrí do čeľade amaryllis. Vyskytuje sa v Európe, Malej Ázii a na Kaukaze. Vyskytuje sa po celom Slovensku, ale rastie najmä v horách a na vrchoch. Medvedí cesnak je malá rastlina, ktorá rastie v lesoch a vytvára veľké zhluky. Dosahuje výšku až pol metra. Z úzkej cibuľky, dlhej 2 až 6 cm, vyrastajú veľké, široké, svetlozelené listy medvedieho cesnaku. Od apríla do mája sa na vrchole krátkej stonky cesnaku objavujú malé biele kvety s úzkymi okvetnými lístkami. Sú zhromaždené vo voľnom, dáždnikovom kvetenstve. Plodom medvedieho cesnaku sú semená, ktoré vypadnú z prasknutého vreca.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: