Pu Erh červený čaj - 100g Náhľad

Pu Erh červený čaj - 100g

AR73536

Zloženie: Pu Erh červený čaj - 100g
Zaradenie: Červený čaj PU-erh

Na sklade

10,76 €

Detaily

Zloženie: Pu Erh červený čaj - 100g
Zaradenie: Červený čaj PU-erh

čaj Pu-Erh

Tento čaj v Európe nazývajú červený a Číňania čierny. Pochádza výhradne z čínskej provincie Yunnan, ktorá sa nachádza na juhovýchode krajiny, presnejšie z oblasti Simao, ktorej hlavné mesto sa volá Pu'er. Od samého začiatku výroby tohto čaju až dodnes je mesto Pu'er miestom, kde sa hotový čaj priváža, triedi, balí a predáva.

Existujú dva druhy čaju pu-erh: shou a sheng. Líšia sa spôsobom výroby a následne aj chuťou a vôňou. Pu-erh sheng sa vyrába od samého začiatku tohto čaju, zatiaľ čo pu-erh shou vznikol v 70. rokoch minulého storočia. Pu-erh shou sa fermentuje umiestnením hromady listov pod vlhké plachty na 1-2 mesiace. Listy určené na čaj pu-erh sheng zase prirodzene starnú počas starnutia, ktoré môže trvať až niekoľko desiatok rokov. Mladý pu-erh sheng pripomína skôr zelený čaj, zatiaľ čo pre Európanov známy pu-erh shou sa vyznačuje tmavými listami a dáva nálev so špecifickou zemitou arómou.

Nami ponúkaný čaj je kvalitný pu-erh shou.

Parenie
množstvo:

- 1-2 čajové lyžičky na hrnček alebo veľkú šálku (250-350 ml)
- 1 zarovnaná čajová lyžička na malú šálku (120 ml)

Teplota varenia:

Čerstvo prevarená voda

Dĺžka lúhovania:
Prvé lúhovanie by malo trvať 1-1,5 minúty, každé ďalšie lúhovanie by sa malo o minútu predĺžiť. Po uplynutí tejto doby oddeľte listy od nálevu. Môžete ich naliať 3 krát.

CHUŤ, AROMA A FARBA NÁLEHU
Tento čaj je klasickým pu-erh shou. Nálev vydáva intenzívnu vôňu zeme, tabaku a tmavého dreva. Chuť nálevu je dosť ťažká, hustá a veľmi horká. Pu-erh shou sa nepodobá žiadnemu inému čaju a jeho surovosť je zaujímavá. Napriek svojej trpkosti je radosť piť.

ZLOŽENIE
100% čaj Pu-erh.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.