Barro plod - Terminalia bellirica - 50g sekaný Náhľad

Barro plod - Terminalia bellirica - 50g sekaný

AR84138

Zloženie: Barro plod - Terminalia bellirica - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

5,95 €

Detaily

Zloženie: Barro plod - Terminalia bellirica - 50g sekaný
Zaradenie: Byliny

Barro (Terminalia bellirica), je vysoký tropický strom rastúci v juhovýchodnej Ázii, z ktorého sa získava ovocie a kôra. Barro ovocie je v ayurvédskej medicíne cenené a používané už stovky rokov a semená z neho extrahované sú pôvodnými obyvateľmi Indie konzumované kvôli jeho psychoaktívnym účinkom. Tento strom sa pestuje takmer v každej oblasti Indie a je tiež známy ako bahera, baheda, bibhitaki alebo akasha. Je zaujímavé, že nikdy nie je rezaný, pretože hinduisti veria, že je posvätný a je útočiskom pre boha Šanišvar.

Vlastnosti pre zdravie:

Plody barra priaznivo pôsobia na tráviaci trakt. Vďaka prítomnosti sťahujúcich látok sú užitočné pri hnačkách. Používajú sa tiež pri zápche ako mierne preháňadlo. Okrem toho pomáhajú zbaviť sa gastrointestinálnych parazitov.
Bioaktívne látky obsiahnuté v plodoch barro majú silný antioxidačný a protizápalový účinok, preto môže byť barro vynikajúcim prvkom podporujúcim liečbu chorôb s chronickým zápalom.
Rastlinné steroly prítomné v plodoch barro prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
Plody Barro obsahujú látky, ktoré majú priaznivý vplyv na metabolizmus glukózy a inzulínu, a preto sa v Indii tieto plody tradične používajú pri liečbe cukrovky 2. typu.
Zloženie ovocia barro podporuje správne fungovanie nervového systému a pôsobí upokojujúco. Preto môžu pomôcť zmierniť stres a nervové napätie.

Ajurvédskymi slovami:
barro čistí a vyživuje kaphu,
používa sa pri všetkých poruchách kapha,
účinný pri podpore orgánov, v ktorých sa kapha hromadí (pľúca, pečeň, močový systém).

ZLOŽENIE
Barro sušené ovocie (Terminalia bellirica) 100%. Najkvalitnejšia surovina!
Medzi účinné látky v plodoch barro patrí beta-sitosterol, kyselina gallová, kyselina ellagová, triesloviny a flavonoidy.

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Barro - čaj - rezané ovocie:
1 - 2 čajové lyžičky suroviny zalejte pohárom vody, priveďte k varu a povarte ich 10 minút, potom prikryte a odložte na 30 minút. Precedte. Konzumujte dvakrát denne pol pohára.

Barro - mleté ​​ovocie:
Pol až 1 čajovú lyžičku prášku denne skonzumujte veľkým množstvom vody. Možno rozdeliť na 2 porcie (ráno a večer).

SPOLUPRÁCA
Kombinácia s ovocím haritaki má silnejšie laxatívne účinky.

KONTRAINDIKÁCIE
Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia.
Vysoké dávky môžu spôsobiť nevoľnosť a zvracanie.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Terminalia bellirica je veľký listnatý strom patriaci do rodiny vrcholákovité. Vytvára asi 100 druhov. Rodnou oblasťou výskytu je India, v súčasnosti ju však nájdeme aj v Nepále, Barme, Thajsku, Malajzii a na Srí Lanke. Pestuje sa pre svoje cenné ovocie a kôru bohatú na triesloviny. Rastie rýchlo a v prírodných podmienkach môže dosiahnuť výšku 50 m. Kmeň má šírku 2 - 3 m a kôru ľahkú a popraskanú. Listy sú veľké, eliptického tvaru a majú hladký povrch. Kvety sú malé, zelenožlté a tvoria kvetenstvo v tvare zavesených klasov. Vydávajú príjemnú vôňu podobnú medu. Plody sú oválne, svetlohnedej farby, asi 2 - 4 cm dlhé a 2 cm široké. Na strome sa objavujú od novembra do decembra.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: