Balota čierna vňať - Ballota nigra - 50g mletý Náhľad

Balota čierna vňať - Ballota nigra - 50g mletý

AR79473

Zloženie: Balota čierna vňať - Ballota nigra - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,14 €

Detaily

Zloženie: Balota čierna vňať - Ballota nigra - 50g mletý
Zaradenie: Byliny

Balota čierna (Ballota nigra), hoci je celkom bežná, jej vlastnosti sú spravidla málo známe. Bylina sa predtým používala ako sedatívum, zmierňujúce napätie a úzkosť a uľahčujúce zaspávanie. Tradične sa používala aj na zmiernenie negatívnych príznakov menopauzy, ako aj vegetatívnej hystérie a neurózy. V minulosti sa balota čierna často pestovala pri domoch, vďaka čomu bola ľahko prístupná a preto sa častejšie používala.

Balota čierna je najvyššej kvality a pochádza z prírodných miest v Poľsku. Zberajú ho bylinkárky, potom sa v našej továrni po starostlivej kontrole kvality každej šarže nareže a zabalí.


Zdravotné vlastnosti:

Upokojuje nervy
Znižuje napätie
Má antioxidačné vlastnosti

Táto pomerne nenápadná rastlina má upokojujúci účinok na nervy, znižuje podráždenosť. Môže to byť užitočné pri nadmernom rozrušení alebo podráždení, ako aj vtedy, keď vám pretrvávajúce myšlienky neumožňujú zaspať. Tinktúry tiež obsahujú veľa cenných antioxidantov pre zdravie.


ZLOŽENIE:
Balenie obsahuje sušenú bylinu Ballota nigra.
Bylina obsahuje fenyletanidové zlúčeniny (napríklad ballotetozid, forsytosid, verbascozid), deriváty labdan, éterický olej, triesloviny.


Dávkovanie a návod na použitie baloty čiernej

čaj:

Odvar:
1 lyžicu byliny zalejte pohárom vriacej vody a nechajte vylúhovať zakryté 20 minút. Pite 2-3 krát denne, najlepšie pred jedlom.

Iné použitie:

Tinktúra 1:10
alkohol 45%. Dávkovanie 1 - 2 ml.

Prášok:

Odvar:
Pol lyžičky mletej bylinky zalejte horúcou vodou. Po ochladení vypite spolu so sedimentom. Používajte 2-3 krát denne, najlepšie pred jedlom.

U detí vo veku 3 až 12 rokov sa vo forme nealkoholických prípravkov môže podávať iba pod lekárskym dohľadom v dávkach zodpovedajúcich telesnej hmotnosti.


INTERAKCIE A NEŽIADUCE REAKCIE:
Kontraindikácie a interakcie, ako aj vedľajšie účinky nie sú známe.
Vzhľadom na nedostatok informácií o účinku na plod a schopnosti zlúčenín obsiahnutých v surovine prejsť do materského mlieka sa prípravky z baloty čiernej sa nesmú používať počas tehotenstva bez odporúčania lekára.
Má sedatívne účinky a môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.


CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Ballota nigra, syn. Marrubium nigrum; Black Horehound) je bežná v našej krajine, ako aj takmer v celej Európe, severnej Afrike, Severnej Amerike, Strednej Ázii a na Strednom východe. Nachádza sa v húštinách, pri cestách, na poľnohospodárskej pôde, v zanedbaných lúkach a pustinách - hlavne v nížinách. Kvitne od júna do augusta. Vydáva veľmi charakteristický zápach (nepríjemný pre mnoho ľudí), ktorý po vysušení zmizne. Má štyri špicaté stonky charakteristické pre rodinu Lamiaceae, do ktorej patrí. Po usušení bylina stmavne, a tým aj druhový názov.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: