Chmeľové šištičky - Humulus lupulus - 250g sekané Náhľad

Chmeľové šištičky - Humulus lupulus - 250g sekané

AR79205

Zloženie: Chmeľové šištičky - Humulus lupulus - 250g sekané
Zaradenie: Byliny

Na sklade

9,93 €

Detaily

Zloženie: Chmeľové šištičky - Humulus lupulus - 250g sekané
Zaradenie: Byliny

Chmeľové šištičky (Lupuli flos) sú jednou z najpopulárnejších rastlinných surovín v Európe, ktoré zmierňujú nervové napätie a pomáhajú vám zaspať. Chmeľ sa už pestoval v starovekom Grécku a Ríme a jeho šišky sa používali na nespavosť, nedostatok chuti do jedla a na zníženie sexuálnej vzrušivosti ako anti-afrodiziakum. Až o niekoľko storočí neskôr, v slovanských časoch, sa na výrobu piva začal používať chmeľ.

Chmeľové šištičky sú samičími kvetmi tejto rastliny. Skladajú sa zo svetlozelených šupín, ktorých povrch je pokrytý žľazatými chĺpkami, ktoré produkujú lupulín. Lupulín je živica, ktorá má charakteristický zápach a horkú chuť, ktorá sa používa v procese ochutenia piva. Na druhej strane bioaktívne látky obsiahnuté v lupulíne sú v rastlinnej medicíne dôležité.

Vlastnosti podporujúce zdravie:
Hlavnými bioaktívnymi látkami prítomnými v chmeľu sú horké kyseliny, terpény a chalkony. Obsahujú tiež flavonoidy a katechíny klasifikované ako silné antioxidanty.

Upokojenie
Synergický účinok aktívnych látok obsiahnutých v chmeľových šištičkách inhibuje činnosť centrálneho nervového systému a navyše spomaľuje prenos stimulov do mozgu. Vďaka tomu infúzie a výťažky z chmeľových šištičiek uľahčujú relaxáciu mysle a tela a pomáhajú vám zaspať.

Trávenie
Vodné extrakty chmeľových šištičiek majú pozitívny vplyv na tráviace procesy. Účinné látky obsiahnuté v čapíkoch stimulujú sekréciu žalúdočnej šťavy a žlče, ako aj pankreatických a črevných enzýmov, preto chmeľové infúzie upokojujú tráviace ťažkosti, ako sú pálenie záhy, plynatosť a súvisiace bolesti brucha, a po ťažkom jedle prinášajú úľavu.

Hormóny
Chmeľové šištičky obsahujú fytoestrogény, t. J. Rastlinné hormóny s účinkom podobným estrogénom. Tento účinok nie je príliš silný, ale môže sa použiť ako pomôcka na zmiernenie príznakov menopauzy.

APLIKÁCIE
ťažkosti so zaspaním
nervové vyčerpanie
zvýšené nervové napätie
stres
podráždenie
znížená sekrécia tráviacich enzýmov
tráviace problémy
zmiernenie príznakov menopauzy

ZLOŽENIE
100% chmeľové šišky. Surovina najvyššej kvality!

DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA

Chmeľ - čaj:
Zalejte 1-2 polievkové lyžice chmeľu s pohárom vriacej vody, prikryte a nechajte stáť 15 minút. Prefiltrujte. Užívajte pohár 2-3 krát denne pred jedlom, aby ste stimulovali trávenie, alebo jedenkrát denne pred spaním.

SYNERGIA:
Upokojujúci účinok posilní medovka lekárska, valeriána lekárska a ashwagandha.

Kontraindikácie
Chmeľ sa nemá používať súčasne so syntetickými sedatívami.
Z dôvodu hypnotického účinku sa neodporúča používanie chmeľu ľuďmi, ktorí riadia vozidlá a obsluhujú mechanické zariadenia v pohybe.
Z dôvodu nedostatku dostatočných údajov o bezpečnosti sa neodporúča používať chmeľ počas gravidity a laktácie alebo ho podávať deťom mladším ako 12 rokov.

CHARAKTERISTIKY RASTLINY
Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus) je trvalka, plazivá rastlina. Patrí do rodiny konope. Pochádza s najväčšou pravdepodobnosťou z Číny, ale rozšírila sa aj do miernych a teplých zón po celej Eurázii a v častiach Afriky, Južnej Ameriky a Austrálie. Chmeľ je dlhý až 6 metrov. Jeho stonka je drsná a pokrytá chĺpkami, vždy zakrivená doprava. Chmeľové listy sú veľké a v tvare dlane, ale tam, kde kvety rastú, sú listy menšie a v tvare srdca. Sú tiež pokryté chĺpkami. Chmeľ je dvojdomá rastlina, takže na jednom viniči rastú iba samčie alebo samičie kvety. Samčie kvety sú veľmi malé a skladajú sa z 5 lístkov. Vytvárajú kvetenstvo. Samičie kvety vyzerajú ako zelené šišky a dosahujú dĺžku 3 cm. Predstavujú rastlinnú surovinu bežne známu ako chmeľ.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: