Materská kašička lyofilizovaná - 30 kapsúľ Náhľad

Materská kašička lyofilizovaná - 30 kapsúľ

AR88662

Zloženie: Materská kašička lyofilizovaná - 30 kapsúľ
Zaradenie: Lieky

Na sklade

8,76 €

Detaily

Zloženie: Materská kašička lyofilizovaná - 30 kapsúľ
Zaradenie: Lieky

Včelia materská kašička – kapsuly

Materská kašička je želatínový sekrét z hltanových žliaz včiel robotníc. Vyvíja sa medzi 7. a 14. dňom veku, kedy kŕmia mladé včelie larvy. Väčšina lariev sa prvé tri dni života živí mliekom a potom prejde na med a peľ a stanú sa robotníkmi. Larva, ktorá sa má stať kráľovnou, sa však celý život živí mliekom, takže sa stáva oveľa väčším ako ostatné včely a môže sa dožiť až niekoľkých rokov, kým bežné včely žijú len niekoľko mesiacov. Včelia materská kašička tiež stimuluje plodnosť trúdov a kráľovnej a umožňuje im denne klásť vajíčka.

Včelia materská kašička je považovaná za elixír mladosti. Obsahuje asi 200 bioaktívnych látok, ktoré priaznivo pôsobia nielen na včeliu kráľovnú, ale aj na ľudský organizmus. Už v starovekom Egypte sa chovali včely a materská kašička bola veľmi cenená. Faraóni ho vraj jedli na predĺženie života a Kleopatra ho používala vo svojej kozmetike na udržanie krásnej pleti. Starí Číňania používali materskú kašičku ako afrodiziakum.

Mrazom sušená materská kašička sa ľahko vstrebáva do tela. Obsahuje množstvo enzýmov a iných biologicky aktívnych látok, ako aj vitamínov a všetkých esenciálnych aminokyselín. Jednou z najcennejších látok obsiahnutých v materskej kašičke je kyselina 10-hydroxydecénová (10-HDA), ktorá je v prírode mimoriadne vzácna.

ZLOŽENIE
100% lyofilizovaná materská kašička štandardizovaná tak, aby obsahovala 5% kyseliny 10-HDA, celulózová kapsula.

1 kapsula obsahuje 200 mg materskej kašičky.

Lyofilizácia je jednou z najlepších metód konzervácie, ktorá umožňuje zachovať cennú nutričnú hodnotu produktu. Ide o sušenie hlboko zmrazeného produktu (niekoľko desiatok stupňov pod nulou).


AKO POUŽIŤ
1 kapsula 2-krát denne. Nepoužívajte pred spaním.

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky nenahrádzajú pestrú stravu a zdravý životný štýl.
Skladujte v tesne uzavretej nádobe pri izbovej teplote a mimo dosahu malých detí.


KONTRAINDIKÁCIE
Alergia na včelie produkty a včely. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

1 ďalších produktov v rovnakej kategórii: