Vratič tinktúra 1:1 50 ml - Tanacetum vulgare Náhľad

Vratič tinktúra 1:1 50 ml - Tanacetum vulgare

AR2747

Zloženie: Vratič tinktúra 1:1 50 ml - Tanacetum vulgare
Zaradenie: Výťažky

Na sklade

9,56 €

Detaily

Zloženie: Vratič tinktúra 1:1 50 ml - Tanacetum vulgare
Zaradenie: Výťažky

Vratič (Tanacetum vulgare) je rastlina nachádzajúca sa v Európe a Ázii. Vratič je veľmi stará rastlinná surovina so širokým spektrom aplikácií. Treba však mať na pamäti, že fytochemické zloženie tansy sa môže meniť v závislosti od oblasti výskytu (existuje veľa rôznych chemotypov).


ZLOŽENIE:
Tinctura Tanaceti 1:1
Kvitnúca tansová bylina, etylalkohol, voda, rastlinný glycerín.

AKO POUŽIŤ
1 časť kvapkadla až trikrát denne. Na vonkajšie použitie.
1 odmerka (na pipetu) je 15 kvapiek tinktúry. 30 kvapiek sa zmestí do 1 ml.

Kontraindikácie
Tehotenstvo, dojčenie.

Interakcie
Nepoužívajte s liekmi na riedenie krvi.

BEZPEČNOSŤ
V štúdiách na potkanoch podávaným veľmi vysoké dávky (7g/kg telesnej hmotnosti) lyofilizovaného vodného extraktu z listov tansy neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky. Mierne vedľajšie účinky sa objavili len pri zvyšovaní dávky na 9g/kg telesnej hmotnosti.

Rovnako ako pri akejkoľvek inej látke, ktorá sa užíva v nevhodných množstvách, môžu prípady otravy spôsobiť aj tansové prípravky. Príznaky predávkovania: nevoľnosť, vracanie, hnačka, kýchanie, sčervenanie tváre, nadúvanie, nadmerné potenie, arytmie, halucinácie. Moč obsahuje proteín a krv.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

15 ďalších produktov v rovnakej kategórii: