Chlorella prášok - 500g Náhľad

Chlorella prášok - 500g

AR75956

Zloženie: Chlorella prášok - 500g
Zaradenie: Superfoods

Na sklade

26,40 €

Detaily

Zloženie: Chlorella prášok - 500g
Zaradenie: Superfoods

Chlorella je druh zelenej morskej riasy. Je to populárny doplnok medzi vegánmi a vegetariánmi kvôli prítomnosti dobre absorbovaného železa a vitamínu B12. Chlorella obsahuje jedinečné a rozmanité zloženie vitamínov a minerálov. To sa počíta medzi najzdravšie superjedlá na svete.


Vlastnosti podporujúce zdravie:

Je bohatým zdrojom bioaktívnej formy vitamínu B12 a obsahuje vysoké množstvo železa, takže môže byť vynikajúcim doplnkom nielen pre vegánov a vegetariánov, ale aj pre tehotné a dojčiace ženy, ako aj pre rizikových športovcov a deti s nedostatkom týchto zložiek. Železo a vitamín B12 zvyšujú tvorbu červených krviniek a zabraňujú anémii. Červené krvinky sú nevyhnutné na dodávanie kyslíka do všetkých buniek tela. Ich správne množstvo zaručuje vysokú účinnosť, dobrý stav a koncentráciu.
Je zdrojom kvalitnej bielkoviny a obsahuje všetky exogénne aminokyseliny.
Obsahuje významné množstvo vitamínov a minerálov. Je to dobrý zdroj vitamínov B1, B2, B6, kyseliny listovej, niacínu (vitamín PP), kyseliny pantoténovej (vitamín B5), horčíka a mangánu. Podrobný obsah vitamínov a minerálov v chlorelle je uvedený nižšie.
Je to bohatý zdroj beta-karoténu, ktorý produkuje vitamín A. Vitamín A prispieva k správnemu fungovaniu zraku a zúčastňuje sa na imunitných procesoch.
Je to bohatý zdroj luteínu a zeaxantínu, ktorý prispieva k správnemu videniu a zabraňuje výskytu AMD - makulárnej degenerácie.
Je to bohatý zdroj chlorofylu, ktorý je zodpovedný za intenzívnu zelenú farbu rias. Chlorofyl je silný antioxidant a tiež zdroj horčíka, ktorý je súčasťou jeho molekuly.
Chlorella môže zlepšiť lipidový profil ľudí so zvýšeným cholesterolom. V jednej klinickej štúdii užívali hypercholesterolemickí pacienti 5 g chlorelly denne. Už po dvoch týždňoch zaznamenali výrazný pokles hladín celkového cholesterolu a triglyceridov v krvi.
Pravidelná konzumácia chlorelly môže mať pozitívny vplyv na kognitívne funkcie a oneskorenie degeneratívnych zmien mozgu súvisiacich so starnutím. V jednej štúdii na potkanoch sa pozorovalo, že denná konzumácia chlorella chránilo zvieracie neurónov pred oxidačným stresom zlepšili ich schopnosť párenia a pamäti a spomaľovali degeneráciu nervových buniek.

ZLOŽENIE:
Prášková chlorella 100%.

VÝŽIVOVÁ HODNOTA na 100 g

Energetická hodnota je 397 kcal (1978 kJ) / 100 g

Proteín 60 g
Tuk 8,6 g - vrátane nasýtených mastných kyselín 1,9 mg
Sacharidy 20 g - vrátane cukrov <1 g
Vitamín B12 100 μg (4000% RDA *)
Vitamín A (vo forme beta-karoténu) 14500 μg (1800% RDA)
Vitamín B1 1,9 mg (173% RDA)
Vitamín B2 4,6 mg (329% RDA)
Kyselina pantoténová 5,83 mg (97% RDA)
Vitamín B6 1,4 mg (100% RDA)
Kyselina listová 1,4 mg (70% RDA)
Vitamín PP 34 mg (213% RDA)
Železo 225 mg (1600% RDA)
Horčík 373 mg (~ 100% RDA)
Vápnik 341 mg (43% RDA)
Draslík 885 mg (44% RDA)
Zinok 4,1 mg (52% RDA)
Jód 0,5 mg (41% RDA)
Mangán 5,7 mg (285% RDA)

RDA - odporúčaný denný príjem.


AKO POUŽÍVAŤ
Odporúčaný denný príjem chlorelly je 5 g (1 čajová lyžička) dvakrát denne. Aby bol prášok dobre absorbovaný, mal by sa rozpustiť vo vlažnej vode alebo pridať do jedla. Chlorella má slanú, mierne hubovú príchuť, takže vyhovuje slaným jedlám, polievkam a zeleninovým kokteilom.

Kontraindikácie
Chlorella je bezpečná pre zdravie a doposiaľ neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky spojené s jej používaním. Na začiatku užívania môže dôjsť k zvýšeniu množstva plynov v črevách, ale po niekoľkých dňoch tento účinok zmizne.


Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

20 ďalších produktov v rovnakej kategórii: