Sedmokráska obyčajná kvet - Bellis perennis - 50g Náhľad

Sedmokráska obyčajná kvet - Bellis perennis - 50g

AR76978

Zloženie: Sedmokráska obyčajná kvet - Bellis perennis - 50g
Zaradenie: Očista a chudnutie

Na sklade

6,60 €

Detaily

Zloženie: Sedmokráska obyčajná kvet - Bellis perennis - 50g
Zaradenie: Očista a chudnutie


Sedmokráska obyčajná (Bellis perennis) pomáha prečistiť organizmus, pôsobí ako expektorant, podporuje prácu pečene, žalúdka a čriev. Infúzie a výťažky z jej kvetov sú perfektné na starostlivosť o pokožku.

V starovekej medicíne sa sedmokráska používala na vnútorné krvácanie a hnačku, ako aj na vykašliavanie a antipyretikum. Používal sa aj pri hypertenzii a ateroskleróze a odporúčal sa ženám s nepravidelnou menštruáciou. Čerstvé kvety sedmokrásky boli pridané do šalátov a polievok a bol pripravený olejový macerát na použitie na koži.

Bellis perennis znamená „krásna po celý rok“. Sedmokráska môže kvitnúť po celý rok, dokonca aj v zime, keď je o niečo teplejšia. Táto rastlina bola vždy veľmi obľúbená, preto bývala symbolom mnohých bohyní. Škandinávci ju pripisovali bohyni Freyi a starovekí Rimania ju spájali s cisárovnou Helenou, pretože sa vraj narodila z jej sĺz. Neskôr, v stredoveku, sa sedmokráska stala symbolom Márie.

Pro-zdravotné vlastnosti:

Sedmokráska uľahčuje čistenie tela a podporuje vylučovanie nepotrebných metabolických produktov.
Podporuje pečeň pri detoxikácii krvi.
Stimuluje metabolizmus.
Má upokojujúci účinok na žalúdok a črevá.
Má pozitívny vplyv na fungovanie horných dýchacích ciest a podporuje vykašliavanie zvyškových sekrétov.
Pri vonkajšej aplikácii sa stará o zdravie pokožky.

APLIKÁCIA
Interne:
Čistenie a detoxikácia tela, zlý metabolizmus, preťažená pečeň, žalúdok a črevá, kašeľ.

Navonok:
Čistenie aknóznej pokožky, pupienkov, drobných porezaní, vaginálneho zavlažovania, obkladov pre unavené oči.

ZLOŽENIE
Sedmokráska obyčajná - 100% sušené kvety. Najkvalitnejšia surovina!

KAŽDODENNÝ KVET - DÁVKOVANIE A APLIKÁCIA
Sedmokráska - čaj:
2 polievkové lyžice kvetov zalejte 1 šálkou vriacej vody a prikryté nechajte 20 minút pôsobiť. Precedte. Vypite pohár 2-3 krát denne alebo ním umyte pokožku a namočte do obkladov.

Kúpeľ:
Do kúpeľa je možné pridať aj kvety sedmokrásky. Aby ste to urobili, pripravte si najskôr liter nálevu a potom ho nalejte do vane s teplou vodou. Kvety môžu zostať v náleve.

KONTRAINDIKÁCIE
Precitlivenosť na rastlinu.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Sedmokráska obyčajná patrí do čeľade Asteraceae. Rodnou oblasťou jeho výskytu je takmer celá Európa, západná Ázia a severná Afrika. Často ho nájdeme na domácich trávnikoch, rastie aj na lúkach, pasienkoch a popri cestách. Má ráda pôdy bohaté na minerály. Sedmokráska dosahuje výšku 4-20 cm. Pod zemou vytvára rozvetvený oddenok, vďaka ktorému sa ľahko rozmnožuje. Má rovnú, vyvýšenú a mierne chlpatú stonku, ktorá končí kvetenstvom. Jej listy rastú radiálne od zeme a tvoria ružu. Majú tvar vajca a v spodnej časti sú užšie. Ich okraje sú mierne vrúbkované alebo celé. Kvety sedmokrásky sa zbierajú do koša. Okvetné lístky sedmokrásky sú v skutočnosti jazykovité kvety a jej žlté, vypuklé kvetinové dno je pokryté rúrkovitými kvetmi. Sedmokráska dlho kvitne, od marca do novembra, a niekedy dokonca aj v teplejších častiach zimy, keď sa topí sneh a vychádza slnko.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

3 ďalších produktov v rovnakej kategórii: