Zeler semená - Seminis Apii graveolentis - 100g Náhľad

Zeler semená - Seminis Apii graveolentis - 100g

AR82334

Zloženie: Zeler semená - Seminis Apii graveolentis - 100g sekaný
Zaradenie: Očista a chudnutie

Na sklade

6,37 €

Detaily

Zloženie: Zeler semená - Seminis Apii graveolentis - 100g
Zaradenie: Očista a chudnutie

Zelerové semená sa používajú ako korenie a ako surovina pri fytoterapii. Cení sa im ich charakteristická sladká vôňa, za ktorú vďačia éterickým olejom. Tieto oleje sa používajú v parfumérii a farmaceutickom priemysle. Účinné látky, ktoré obsahujú, majú pozitívny vplyv na tráviaci systém, stav kĺbov a náladu.

Zeler sa pestuje viac ako 2000 rokov, hlavne kvôli jeho koreňom a listom. Semená zeleru a ich vlastnosti sú dobre známe na Ďalekom východe. Ajurvédska medicína ich používa na prechladnutie a chrípku, zadržiavanie vody, zlé trávenie, ochorenie pečene a reumatické bolesti.


Zdravotné vlastnosti
Bioaktívne zlúčeniny obsiahnuté v zelerových semenách zahŕňajú flavonoidy, kumaríny, éterické oleje a kyselinu linolénovú zo skupiny n-6.
Aktívne zlúčeniny zelerového semena podporujú fungovanie tráviaceho systému stimuláciou sekrécie žalúdočnej, pankreatickej a črevnej šťavy. Infúzia zelerových semien zlepšuje tráviace procesy a črevné funkcie a prináša úľavu v prípade poruchy trávenia, nadúvania a pálenia záhy.
V tradičnej medicíne sú zelerové semená podporné v boji proti bolesti kĺbov spôsobenej zápalom alebo hromadením zlúčenín močoviny v kĺbovej kapsule.
Prísady prítomné v zelerových semenách majú tiež mierny upokojujúci účinok. Priaznivo ovplyvňujú nervový systém a náladu. Môžu tiež znižovať krvný tlak.

ZLOŽENIE
100% zelerové semeno (Seminis Apii graveolentis). Surovina najvyššej kvality.


DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Zelerový čaj:
odvar
1 lyžicu semien, najlepšie rozdrvených, zalejte pohárom vriacej vody a parte 30 minút pod krytom. Pite 2-krát denne.

varenie
Do malej nádoby s vriacou vodou nasypte 1 alebo 2 polievkové lyžice semien a pár minút varte na miernom ohni. Voda sa môže doplňovať a variť znova. Vždy pite teplé.


Iné použitie:

kuchársky
Semená zeleru sa oplatí používať v kuchyni. Vareniu prinášajú sladkosť a zjemňuje horkú pachuť. Môžu sa pridávať do polievok a vývarov, omáčok, dusených mäsových a mäsových jedál, najmä na báze hovädzieho alebo kuracieho mäsa. Sú zaujímavým doplnkom domáceho chleba, párkov a párkov. Mleté semená sa môžu použiť ako korenie na paradajkovú šťavu alebo na krvavý nápoj Mary. V severnej Indii sú zelerové semená obľúbenou ingredienciou v kari jedlách a chutney omáčkach. Používajte spolu so zázvorom, sójovou omáčkou, kurkumou, šalviou a rascou.

SYNERGY
Odvar zo zelerových semien s pridaním guajaku môže zmierniť bolesť kĺbov.

UPOZORNENIE
Pravidelné používanie zelerového semena môže znížiť krvný tlak, takže ľudia, ktorí používajú antihypertenzíva, by mali postupovať opatrne a sledovať svoj krvný tlak.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Zeler (Apium graveolens) patrí do rodiny zelerov. Tvoria niekoľko odrôd: typické (divoké), korene, listy a zeler. Posledné tri sa nachádzajú takmer výlučne v kultivácii. Prirodzeným výskytom zeleru je Európa, západná Ázia, Afrika a Kaukaz. Zeler je dvojročná rastlina. Dosahuje výšku až 1 meter. Vytvára cibuľovitý koreň, z ktorého listy rastú na dlhých holých stonkách. Listy majú ryhované okraje a skladajú sa z troch menších listov. Zelerové kvety sú veľmi malé a biele alebo bledožlté, zhromaždené v kvetenstvách.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

3 ďalších produktov v rovnakej kategórii: