Shankhapushpi vňať - Convulvulus pluricaulis - 250g sekaný Náhľad

Shankhapushpi vňať - Convulvulus pluricaulis - 250g sekaný

AR78902

Zloženie: Shankhapushpi vňať - Convulvulus pluricaulis - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

15,18 €

Detaily

Zloženie: Shankhapushpi vňať - Convulvulus pluricaulis - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Shankhapushpi (Convolvulus pluricaulis) podporuje fungovanie mozgu a tonizuje celý nervový systém. Pozitívne ovplyvňuje náladu, pamäť, koncentráciu a učebné schopnosti a zároveň pôsobí sedatívne a uľahčuje zaspávanie. Navyše inhibuje neurodegeneratívne zmeny v mozgu a chráni tkanivá pred poškodením, ktoré spôsobuje voľné kyslíkové radikály.

Táto rastlina sa používa v ajurvédskej medicíne už od staroveku ako prostriedok na podporu práce nervového systému, na podporu myslenia, sústredenia a zapamätania. Jej terapeutické použitie zahŕňalo depresiu, nadmernú úzkosť a úzkosť, stratu pamäti, mentálne poruchy a dokonca epilepsiu, spôsobenú antikonvulzívnym účinkom. Shankhapushpi bylina má tiež pozitívny vplyv na tráviaci a kardiovaskulárny systém, čo je dôvod, prečo hinduistickí lekári zaradili do bylinných zmesí pre pacientov s poruchami trávenia, hypercholesterolémiou a hypertenziou.

Názov shankhapushpi tiež odkazuje na niekoľko ďalších rastlín používaných v Ayurveda, ktoré ovplyvňujú myslenie a náladu. Patrí medzi ne Clitoria ternatea, Canscora decussata a Evolvulus alsinoides, ale Convolvulus pluricaulis Convolvolae vyniká medzi nimi najširší a najsilnejší účinok na nervový systém, čo je dôvod, prečo sa často nazýva pravý shankhapushpi.


Vlastnosti podporujúce zdravie:

Shankhapushpi má viacsmerný účinok na nervový systém:

Zlepšuje pamäť a kognitívne schopnosti
Podporuje koncentráciu
Zvyšuje náladu
Znižuje nervové napätie
Upokojuje
Uľahčuje zaspávanie
Chráni mozog pred voľnými radikálmi
Inhibuje neurodegeneratívne zmeny, ktoré sa môžu vyskytnúť pri starnutí alebo ako výsledok
Zlepšuje cirkuláciu mozgu

Sekundárne vlastnosti tejto rastliny zahŕňajú stimulačný účinok na trávenie, zmiernenie podráždenia a defektov v sliznici gastrointestinálneho traktu, diastolické a diuretické účinky.

APLIKÁCIE:

Vysoká intelektuálna aktivita
Ťažkosti s učením
Zlá pamäť
Úzkosť, podráždenosť, stres
Duševné vyčerpanie
Úzkostný spánok, problémy so zaspávaním

ZLOŽENIE:
Shankhapushpi 100%. Surovina najvyššej kvality.
Účinnými látkami tejto doteraz známej rastliny sú shankhapushpina, konvoluín, scopoletín, beta-sitosterol, minerály a mastné kyseliny.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Čaj Shankhapushpi:
Odvar
1-2 lyžičky bylinky zalejeme pohárom vriacej vody, prikryjeme a necháme 15-20 minút. Precedíme. Konzumujte 1-3 krát denne.

Variť
1-2 lyžičky bylinky zalejeme pohárom vody alebo mlieka. Priveďte do varu a varte 5 minút pod krytom. Konzumujte 1-3 krát denne.

Ďalšie použitie:

Prášok
5 g mletej byliny zmiešanej s teplou vodou alebo mliekom a dvakrát denne po jedle.

SYNERGIA
Klementia ternateńska, brahmi a gotu kola posilnia pozitívny vplyv na fungovanie mozgu.

Kontraindikácie
Tehotenstvo, laktácia, precitlivenosť na rastlinu.
Ľudia náchylní na nízky tlak by mali byť opatrní - rastlina môže znížiť krvný tlak.
Bezpečný pre deti od 3 rokov v malých dávkach (2 g denne perorálne alebo odvar).

Charakteristika rastliny:
Shankhapushpi je rastlina z čeľade clivia (Convolvulaceae), patriaca k druhu svätojánskeho. Pochádza z Indie, kde sa vyskytuje hlavne v severnej časti krajiny. Môžeme sa s ňou stretnúť aj na Srí Lanke, v juhovýchodnej Ázii a Afrike. Preferuje suché a horúce podnebie. Rastie zvyčajne na piesočnatej alebo skalnatej pôde, na slnečných miestach. Kvitne v septembri a októbri. Jeho stonka je tenká a krúti sa na zemi alebo ku stonkám iných rastlín. Dosahuje dĺžku asi 30 cm. Rastie na trojlaločných listoch, ktoré sa podobajú jazykom. Kvety majú nálevkovitú korunku a okvetné lístky. Môžu byť biele, svetloružové, svetlo fialové alebo intenzívne modré. Plody tejto rastliny sú malé, hnedé semená.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: