Ruta voňavá vňať - Ruta graveolens - 100g sekaný Náhľad

Ruta voňavá vňať - Ruta graveolens - 100g sekaný

AR87954

Zloženie: Ruta voňavá vňať - Ruta graveolens - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

7,97 €

Detaily

Zloženie: Ruta voňavá vňať - Ruta graveolens - 100g sekaný
Zaradenie: Byliny

Ruta voňavá (Ruta graveolens) je rastlina, ktorá je trochu zabudnutá a dokonca v istom zmysle vytesnená z moderného bylinného kánonu. V minulosti to bolo považované za mocnú rastlinu, dokonca jej boli pripisované magické vlastnosti  - odstraňovanie zla a zneužívanie kúziel. V Litve bola symbolom čistoty a panenstva. Pred svadbou, nevesta ozdobila hlavu s vencom z bylinnej ruty, ktorý po svadobnej noci bol symbolicky spálený v znamení strateného panenstva. Ruta sa používala aj v ľudovom liečiteľstve, údajne mala posilňujúci účinok, odstraňovala príznaky únavy a pomáhala aj pri trávení. Tradične sa používa pri menštruačnej bolesti a na umývanie rôznych kožných problémov.

Vlastnosti podporujúce zdravie

Posilňuje a uzatvára steny ciev
Znižuje zafarbenie a zabraňuje tvorbe cievnych "pavúčich žíl"
Zlepšuje stav pokožky akné (rosacea) a seborrhea

Ruta má široké spektrum možných aplikácií v kozmetike a vyznačuje sa vysokou účinnosťou. Dokonale ovplyvňuje stav ciev, uzatvára endotel, znižuje sčervenanie a zabraňuje tvorbe cievnych "pavúčich žíl".

Odvary alebo alkoholické tinktúry z bylinnej ruty možno použiť opláchnutie - určené na starostlivosť o pleť akné alebo seborrhea. Výťažky z ruty možno tiež použiť na natieranie podliatín, urýchliť ich regeneráciu a znížiť opuchy.

Ruta sa môže použiť aj na biologickú ochranu rastlín.

Kvôli fotosenzibilizačnému účinku by sa mal bylinný olej používať s mimoriadnou opatrnosťou!

ZLOŽENIE
Balenie obsahuje bylinu Ruta graveolens.
Bylina ruta obsahuje kumaríny (umbeliferon, herniarin, psoralen, bergapten, rutarín, xantotoxín, izoimperatorín, izopimpinelín, xantotonín), flavonoidy (rutinná 2-5%), alkaloidy 0,2% (hrobolín, hrobolinín, skimmianín, okusaginín, diktamín); éterický olej 0,7%, lignany (piliny), horké triesloviny, 2-undekanón;


DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA

Odvar
2 polievkové lyžice byliny zalejte pohárom vriacej vody. Odložte sa na hodinu a potom precedte. Použitie na umyvanie, oplachovanie alebo zábaly.

Olej
Pol pohára byliny zalejte asi 200 ml oleja pri 60 ° C. Zatvorte v nádobe a nechajte po dobu 10 dní. Prefiltrujte. Vtierajte do pokožky na vredy, abscesy, podliatiny, kŕčové žily, urtikáriu atď.

Tinktúra
Pol pohára byliny zalejte 300 ml 40% alkoholu, nechajte dva týždne, potom prefiltrujte. Použite externe na oplachovanie a umývanie.

INTERAKCIE A NEŽIADUCE ÚČINKY
Pred použitím vykonajte test alergie. Bylina ruta obsahuje furanocumaríny, ktoré senzibilizujú pokožku na slnku - pôsobia fotosenzibilizačne. Pri používaní ruty je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a vyhnúť sa vystaveniu slnečnému žiareniu a UV žiareniu. Nepoužívať počas gravidity.

Charakteristika rastliny
Ruta graveolens je malý ker pochádzajúci z juhovýchodnej Európy (Balkán, Krym) a severnej Afriky. Na Slovensku sa ruta pestuje v záhradách ako okrasná rastlina. Má nádherné kvety kvitnúce od júna do augusta. Je to mrazuvzdorná rastlina, ale preferuje slnečné a vlhké miesta. Ruta vydáva intenzívnu arómu (používanú v parfumérii).

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Zákazníci, ktorí zakúpili tento produkt, si tiež kúpili:

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: