Ibiš lekársky - Marshmallow vňať - Althaea officinalis - 1kg sekaný Náhľad

Ibiš lekársky - Marshmallow vňať - Althaea officinalis - 1kg sekaný

AR80129

Zloženie: Ibiš lekársky - Marshmallow vňať - Althaea officinalis - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

17,67 €

Detaily

Zloženie: Ibiš lekársky - Marshmallow vňať - Althaea officinalis - 1kg sekaný
Zaradenie: Byliny

Marshmallow (Althaea officinalis) prináša úľavu od kašľa a zmierňuje podráždenie slizníc dýchacích ciest, žalúdka a čriev. Celá rastlina je bohatá na sliznice, ktoré absorbujú vodu a po opuchnutí majú ochranný účinok na pokožku a sliznice. Fungujú tiež ako rozpustné vlákno a regulujú rytmus čriev. Fantasticky ošetruje a zvlhčuje podráždenú pokožku a tiež podporuje hojenie rán.

História používania marshmallow siaha až do staroveku. Už v tom čase grécki lekári odporúčali túto rastlinu pre problémy s dýchaním a vo forme obväzov na rany, popáleniny a uhryznutie. Tradičná čínska medicína aj európska ľudová medicína používajú marshmallow na kašeľ a bolesti v krku a na zmiernenie podráždenia pokožky a slizníc.


Zdravotné vlastnosti

Ibiš lekársky bylina má vykašliavací účinok, upokojuje dýchacie cesty podráždené kašľom a podporuje odstraňovanie sekrétov z pľúc
Chráni a upokojuje sliznice tráviaceho traktu
Zvyšuje peristaltiku čreva a podporuje rozvoj prospešnej črevnej mikroflóry
Pozitívne pôsobí na pokožku, zvlhčuje ju a upokojuje jej podráždenie

APLIKÁCIE
Na zmiernenie kašľa a podráždených dýchacích ciest
Znížiť kyslosť žalúdka a chrániť tráviaci trakt
Na reguláciu pohybov čriev
Na starostlivosť o pokožku a na umývanie očí

ZLOŽENIE
100% marshmallow bylina. Surovina najvyššej kvality!

VEĽKÉ DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE

Studený odvar
2-3 polievkové lyžice byliny zalejeme dvoma šálkami prevarenej studenej vody. Nechajte pôsobiť 6-8 hodín, aby sa napučali.
Nakoniec premiešajte a prefiltrujte. Konzumujte 1 pohár dvakrát denne.
Extrakt sa môže použiť na umývanie pokožky v prípade popálenín, pupienkov, akné, podráždenia; na sedenie a klystír na podráždenie a zápal a vo forme obkladov na ťažko liečiteľné rany a oči postihnuté zápalom.

Kontraindikácie
Precitlivenosť na rastlinu. Marshmallow je bezpečný pre tehotné a dojčiace ženy a deti.
Ibiš lekársky bylina môže jemne znížiť hladinu cukru v krvi, takže diabetici by mali byť pri používaní opatrní.

CHARAKTERISTIKY RASTLÍN
Prirodzenou oblasťou jeho výskytu je stredomorský región. Postupom času sa rozšírila do západnej Európy, západnej Ázie a juhovýchodnej časti Južnej Ameriky. V rastie divo v nížinách alebo sa vyskytuje v kultivácii. Má rád slané pôdy. Masitá stonka dosahuje výšku 1-1,5 m a je pokrytá mäkkými chĺpkami. Listy sú v tvare srdca alebo vajca s tromi alebo piatimi lístkami a ich okraje sú zúbkované alebo vrúbkované. Kvety sú biele alebo svetloružové a objavujú sa v hornej časti stonky. Pozostávajú z piatich okvetných lístkov. Vo vnútri je ružový pestík pokrytý purpurovými tyčinkami. Celá rastlina, najmä koreň, je naplnená sekrétom.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: