Haritaki plod - Harada - Terminalia chebula - 250g vcelku Náhľad

Haritaki plod - Harada - Terminalia chebula - 250g sekaný

AR78556

Zloženie: Haritaki plod - Harada - Terminalia chebula - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Na sklade

16,80 €

Detaily

Zloženie: Haritaki plod - Harada - Terminalia chebula - 250g sekaný
Zaradenie: Byliny

Haritaki (Terminalia chebula) je inak vrcholiak myrobalanový. V Nepále tento strom nazývajú kráľom medicíny a Indovia ho vždy spomínajú na čele rastlín používaných v ajurvéde, pretože každá jeho časť má vysokú pro-zdravotnú hodnotu. Plody haritaki sú známe predovšetkým pre svoj vynikajúci vplyv na tráviace procesy a činnosť čriev. Spolu s ovocím barro a amlou sú súčasťou ajurvédskej zmesi Triphala. Plody Haritaki sú známe aj ako harad, kadukkai podi alebo abhaya.

Zdraviu prospešné vlastnosti:

Stimulujú prácu tráviaceho traktu a pôsobia ako mierne preháňadlo. Plody haritaki vďaka prítomnosti trieslovín veľmi účinne podporujú prirodzené procesy čistenia čriev a odstraňovania zvyškov.
Podporujú činnosť pečene a pomáhajú chrániť jej bunky pred účinkami toxických látok.
Podporujú obranyschopnosť organizmu proti širokému spektru baktérií, vírusov a plesní. Majú pozitívny vplyv na imunitu.
Steroly prítomné v ovocí haritaki pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.
Bioaktívne látky obsiahnuté v ovocí haritaki majú antioxidačné a antimutagénne vlastnosti.

ZLOŽENIE
Ovocie Haritaki rezané alebo mleté ​​100%. Najkvalitnejšia surovina!
Medzi účinné látky obsiahnuté v plodoch haritaki patrí kyselina trieslová, kyselina chebulová, kyselina galová, sennosid, antracinóny, beta-sitosterol, živica, chebulín, terchebín a iné.

DÁVKOVANIE A AKO POUŽÍVAŤ
Haritaki – nakrájané a mleté ​​ovocie:
Rezané ovocie by sa malo rozdrviť na prášok.

Odporúča sa začať suplementáciu ¼ čajovej lyžičky prášku haritaki raz denne pred spaním s pohárom vody. Haritaki ovocie zintenzívňuje črevnú peristaltiku a čistiace procesy, preto by počiatočná dávka mala byť malá. Keď si vaše telo zvykne, dávka sa môže zvýšiť.

Chuť ovocia haritaki je špecifická, sladkokyslá s nádychom horkej a korenistej.

SPOLUPRÁCA
Kombinácia s ovocím barro spôsobuje účinnejší laxatívny účinok.
Keď skombinujeme haritaki s barro a amla, dostaneme slávnu ajurvédsku zmes Triphala.

KONTRAINDIKÁCIE
Tehotenstvo, dojčenie, precitlivenosť na rastlinu.
Ovocie Haritaki sa neodporúča deťom do 5 rokov.
Príliš vysoké dávky doplnku môžu spôsobiť bolesti brucha a nevoľnosť.

CHARAKTERISTIKA RASTLINY
Terminalia chebula je veľký listnatý strom, ktorý patrí do čeľade paliem. Tvorí ho asi 100 druhov. Jeho rodnou oblasťou je India, no v súčasnosti ho nájdeme aj v Nepále, Mjanmarsku, Thajsku, Malajzii a na Srí Lanke. Pestuje sa pre svoje cenné ovocie a kôru bohatú na triesloviny.

Dosahuje výšku až 30 m, jeho kmeň je široký 1 m. Kôra je tmavohnedá a po dĺžke popraskaná. Listy sú oválneho tvaru a majú hladký povrch. Kvety sú drobné, biele a žlté a tvoria súkvetia v tvare visiacich klasov. Kvitnú od mája do júna, intenzívne voňajú. Plody sú oválne, asi 2-4 cm dlhé a 2 cm široké. Čerstvé sú žltozelené a sušením hnednú. Na strome sa objavujú od júla do decembra.

Informácie k bylinám

Pre viac informácií o použití v tradičnej prírodnej medicíne Vás musíme odkázať na herbáre alebo na externé zdroje na Internete alebo v literatúre. Pred použitím sa poraďte s herbalistom. Podľa aktuálne platného nariadenia Európskej komisie č.1924 / 2006 nie je možné u produktov uvádzať žiadne nepovolené zdravotné alebo výživové tvrdenia, ktoré neboli schválené Európskou komisiou alebo Európskym úradom pre bezpečnosť potravín. Zdravotné tvrdenie znamená výrok, ktorý naznačuje alebo vyvoláva dojem, že sa jedná o liečebné účinky na ľudský organizmus. Tento produkt je uvedený na trh v SR ako rastlinný výťažok a surovina na ďalšie spracovanie. Nemá schválené diagnostické ani liečivé účinky a nejedná sa o liek. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v chlade, suchu a tme. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii: