Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - 10x veľká Náhľad

Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - 10x veľká

AR79590

Nové

Zloženie: Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - 10x veľká
Zaradenie: Aromaterapia

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný

19,38 €

Detaily

Zloženie: Ruža z Jericha - Selaginella lepidophylla - 10x veľká
Zaradenie: Aromaterapia

Ruža z Jericha je skutočným skvostom medzi kvetinami. Táto ruža dokáže prežiť až tisíc rokov v suchom stave,
po jednoduchom zaliatí ruža opäť vykvitne. Cyklus sa môže stále opakovať a tak možno kvetinu pestovať roky a roky.  Ruža z Jericha je originálny darček pre ženy. Rastie v Mexiku, Texase a Peru, preto je dosť ďaleko do Svätej zeme. Má neuveriteľnú schopnosť prežiť obdobie sucha vo forme zvinutej gule, často aj ako "valec".  Oba druhy prijali hovorové meno Rose z Jericha.

Ruža z Jericha sa nazýva tiež "Ruža Panny Márie" či "Ruky Panny Márie", čo odkazuje na jednu z množstva legiend, ktoré rozšírili križiaci, keď sa vracali zo Svätej zeme, a síce - keď Mária túto rastlinu obetovala ako poďakovanie pri úteku do Egypta. Je to vzácna a vskutku nevšedná rastlina. Do klbka schúlená sa akoby šibnutím čarovného prútika premení na zelenú rastlinu.

Ruža z Jericha privediete k životu tak, že sa umiestni do misky s mäkkou a odstátou vodou. Po kontakte s vodou sa rastlina začne rozvíjať a následne bude do svojho okolia uvoľňovať aj príjemnú arómu. Ďalšie dni sa odporúča pravidelne vymieňať vodu a nechávať hladinu len po korienky. Denne nalievajte čerstvú, ale iba toľko, aby bola ponorená len spodná časť rastliny, takto predídete jej hnitiu. Po týždni odporúčame rastlinu vytiahnuť z vody, aby nezačala veľmi rásť a nechať opäť stiahnuť do guľôčky pri izbovej teplote ( usušiť). Po vysušení možno rastlinu uschovať pre ďalšie použitie.  Tento postup možno s ružou z Jericha opakovať prakticky neobmedzene.


Malá (v stave 5 cm v sušené, 15 cm rozvinutá)
Veľká (asi 8 - 10 cm sušené, 25 cm rozvinutá)
Veľmi veľká (12-18 cm sušené, až 40 cm rozvinutá)

Customers who bought this product also bought:

17 ďalších produktov v rovnakej kategórii: